کتاب‌ها
 • کتاب "صنایع آینده" منتشر شد

  کتاب‌ها . 1397/06/06
  بررسی وضعیت و تحولات و سیر توسعه صنعتی کشورهای پیشرو نشان میدهد، کشورهایی که در شناخت و برآورد ویژگی‌های آینده فعال‌تر بوده‌اند عموماً مسیر رشد و کم خطایی را طی کرده‌اند. تصویر آینده، نحوه استفاده بهینه از منابع داخلی را ترسیم میکند، جهت‌گیری و هدفگ‌ذاری‌ها را عقلائی‌تر میکند و شرایط مدیریت فعلی را سهل‌تر میگرداند. در واقع شناخت آینده به بهره‌وری موثر کشور کمک جدی و شایانی میکند. در شرایط فعلی اقتصادی که کشور ایران در مسیر رشد و توسعه قرار دارد و از سوی دیگر محدودیت منابع و امکانات داخلی، الزاما... ادامه »
 • کتاب مدیریت پروژه های بزرگ و کوچک منتشر شد

  کتاب‌ها . 1397/06/03
  سرعت تغييرات و فشار ناشى از رقابت شركت‏ها را وادار به سرعت‏‌بخشى به انجام كارها نموده است.این‌ باعث شده تا بيشتر كارهاى سازمانى در قالب فعاليت‏هاى پروژه‏‌اى تعريف شوند. طبيعى است كه انجام پروژه‏اى بر اساس بودجه و طبق برنامه‏‌ى زمانى آن، نيازمند برخوردارى از مديريتى خوب مى‏باشد. بطوریکه امروزه تكنيك‏هاى مديريت پروژه در مورد اغلب پروژه‏‌هاى ساختمانى، توسعه‏‌ى هواپيماهاى نظامى و تجارى، ايجاد و راه‏‌اندازى سايت‏هاى تجارت الكترونيك، ساخت فيلم‏‌ها، و خيلى از كارهاى پيچيده، حتى مبارزات انتخاباتى، به كا... ادامه »
 • کتاب سال 1395 صنعت، معدن و تجارت

  کتاب‌ها . 1396/12/14
  بخش صنعت، معدن و تجارت به دلیل دارا بودن سهم بالا از تولید ناخالص داخلی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور است که تحولات آن اقتصاد ملی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. کتاب حاضر در 11 فصل مشتمل بر مجموعه‌ای از اطلاعات عملکردی سال 1395 بخش صنعت، معدن و تجارت با هدف تجزیه و تحلیل سیاست‌ها، اقدامات، تحولات و تبیین آثار سیاست‌های کلان بر این بخش تدوین شده است.    فهرست مطالب فصل 1 فصل 2 فصل 3 فصل 4 فصل 5 فصل 6 فصل 7 فصل 8 فصل  9 فصل 10 فصل 11... ادامه »
 • کتاب سال 1394 صنعت معدن و تجارت

  کتاب‌ها . 1396/12/13
  کتاب حاضر مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به عملکرد بخش صنعت، معدن و تجارت در سال 1394 است که هدف آن بررسی تحولات بخش صنعت، معدن و تجارت و اقدامات  انجام شده و تحلیل عوامل موثر بر عملکرد این بخش در سال می‌باشد. اقتصاد کشور در سومین سال استقرار دولت یازدهم با تحولات سیاسی و اقتصادی گسترده ای روبرو بود و تحولات کلان اقتصادی کشور آثار متنوعی را بر بخش صنعت و معدن برجای گذاشت. مجموعه حاضر که در قالب ده فصل تدوین شده به بررسی تصویر ایران در آینه شاخص‌های بین‌المللی، تحولات شاخص‌های کلان و جایگاه بخش صنعت ... ادامه »
 • کتاب ادغام بنگاه‌های صنعتی برای ارتقای توان رقابتی سیاست‌ها و ضوابط رقابتی منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/10/09
  کتاب ادغام بنگاه های صنعتی برای ارتقای توان رقابتی سیاست‌ها و ضوابط رقابتی نوشته دکتر فرزاد مرادپور پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی روانه بازار نشر شد.... ادامه »
 • کتاب تحلیل آثار سیاست اعتباری بر سرمایه گذاری بخش صنعت و معدن منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/09/27
  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، از جمله محورهایی که در کتاب تحلیل آثار سیاست اعتباری بر سرمایه‌گذاری بخش صنعت و معدن پرداخته شده است می‌توان به تحلیل سیاست‌های اعتباری (بویژه در نظام بانک محور اقتصاد ایران) و نقش کلیدی آن در رشد سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن که تحت تاثیر «میزان تسهیلات بانکی» است، سهمیه‌بندی اعتبارات بانکی، تسهیلات تکلیفی، یارانه سود، تلفیق منابع دولتی با منابع بانکی و وجوه اداره شده که نقش موثری در تحریک سرمایه‌گذاری بخش صنعت و معد... ادامه »
 • کتاب "موفقیت اقتصادی کره جنوبی" منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/08/20
  علی‌رغم آن که بسیاری از افراد کماکان تصور می‌کنند کره در مرحله‌ی نخست توسعه‌ی خود قرار دارد، با این وجود باید گفت که گام دوم توسعه‌ی اقتصادی در آن کشور دیرزمانی است آغاز گردیده. امروزه اقتصاد کشور تحت سلطه‌ی جدیدی چون سرگرمی ها، نرم‌افزار، و تولید تجهیزات و دستگاه ‌های ارتباطی قرار دارد. فعالیت در این حوزه‌های کسب و کار، مستلزم  پرداخت سطح بالاتری از حقوق و دستمزدهاست، اما رشد و توسعه ی چنین صنایعی باید به تدریج و با انجام مراقبت‌های شدید حاصل گردد و نمی‌توان آن‌ها را همانند گام نخست با صدور دست... ادامه »
محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir